دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

شکایت دانشجویان بورسیه کماکان مفتوح و در حال رسیدگی است

در سال ۹۷ چندین شکایت در مورد بورسیه‌های غیرقانونی در دیوان عدالت اداری مطرح شد که همچنان مفتوح است.

4

شکایت دانشجویان بورسیه کماکان مفتوح و در حال رسیدگی است

به رغم سپری شدن چند سال از گشوده شدن پرونده بورسیه ها، کماکان مشکل برخی از افراد درگیر در این پرونده ادامه دارد.

((براساس باز نشر پرتال قدم یار)) به گزارش «تابناک»، حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت دانشجویان بورسیه در دیوان عدالت اداری به مهر گفت: تا سال ۹۶، ۳۲۸ فقره شکایت در این رابطه به دیوان عدالت اداری آمد.

وی افزود: شکایت دانشجویان در شعب بدوی و تجدید نظر بررسی شد. از تعداد شکایت‌های مطروحه، شکایت ۷۲ نفر وارد تشخیص داده شد و ۲۵۶ شکایت رد شد.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: در سال ۹۷ هم چندین شکایت در این رابطه در دیوان عدالت اداری ثبت شد که پرونده این شکایت‌ها مفتوح و در حال رسیدگی است، اما عمده شکایت‌ها در رابطه با بورسیه‌ها بررسی شد.

بر اساس این گزارش، موضوع این شکایت‌ها اعتراض به اقدامات و تصمیمات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و برخی از دانشگاه‌های دولتی مبنی بر لغو بورس یا خودداری از جذب پذیرفته شدگان بورسیه بود. دانشجویان شاکی معتقد بودند، علی رغم طی کردن فرآیند قانونی، مراحل گزینش، احراز صلاحیت‌های علمی و پذیرفته شدن به عنوان دانشجوی بورسیه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و برخی از دانشگاه‌ها بدون دلیل قانونی ضمن لغو بورسیه، فرآیند جذب ایشان را متوقف و ابطال کردند.

نظرات