سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

ضرایب و دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 99 تغییر کرد

پس از اصلاحات دفترچه آزمون؛

ضرایب و دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال ۹۹ که شامل گرایش‌های «حقوق خصوصی، جزا و جرم شناسی، حقوق بین‌الملل، تجارت بین‌الملل» می‌شود، تغییر کرد.

ضرایب و دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال ۹۹ تغییر کرد

231

منتشر نشود// ضرایب و دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال ۹۹ تغییر کرد
((براساس باز نشر پرتال قدم یار)) به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با انتشار اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ ضرایب و دروس برخی از رشته‌ها تغییر کرد. با توجه به اینکه رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایشات متنوعی است و داوطلبان باید ظرف مدت ۴ ماه با این تغییرات وفق یابند به بررسی تغییر ضرایب و دروس مجموعه حقوق ارشد ۹۹ که شامل گرایش‌های «حقوق خصوصی، جزا و جرم شناسی، حقوق بین‌الملل، تجارت بین‌الملل» می‌شود، پرداختیم.

گرایش حقوق خصوصی

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ در حالی برگزار می‌شود که درس تجارت و متون فقه در گرایش حقوق خصوصی از ضریب ۱ به ضریب ۲ ارتقاء یافته است چرا که در گذشته درس تجارت تنها ضریب ۱ را به خود اختصاص داده بود، اما با تغییرات به وجود آمده اکنون ضریب ۲ را دارد به طوری که پاسخ به هرسوال درست برای داوطلب نتیجه دو برابری خواهد داشت.

گرایش جزا و جرم شناسی

ضریب دروس تخصصی جزای عمومی و جزای اختصاصی گرایش جزا و جرم شناسی نیز از ۲ به ۳ ارتقاء یافت این تغییر ضریب باعث تاثیر ۱/۵ برابری این دروس در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ خواهد شد.

گرایش حقوق بین الملل

درسال‌های قبل درس حقوق مدنی «تعهدات با ضریب ۱» جزء دروس آزمونی بود. اما در اصلاحات جدید این درس حذف شد و جای خود را به درس سازمان‌های بین‌المللی با ضریب ۲ داد.
 

برای دانلود سوالات ، پاسخنامه آزمونهای سالهای قبل ، جزوه و آخرین اخبار آزمونهای حقوقی کلیک کنید


همچنین طی تغییرات صورت گرفته درس حقوق بین‌الملل خصوصی از دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال ۹۹ حذف شد و درس حقوق بین‌المللی عمومی به ضریب ۳ افزایش یافت. اما دو درس حقوق اساسی و با ضریب ۱ و متون حقوقی با ضریب ۲ همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. به طوری که تغییری در آن‌ها ایجاد نشده است.

گرایش تجارت بین‌الملل

متون حقوقی در گرایش تجارت بین‌الملل آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال ۹۹ به ضریب ۳ افزایش پیدا کرد به طوری که تاثیر این آزمون اکنون ۱/۵ برابر بیشتر شده است. دروس مدنی و بین‌الملل خصوصی و بین‌الملل عمومی با همان ضریب گذشته خود پابرجا هستند، اما حقوقی تجارت از ضریب ۱ به ضریب ۲ افزایش یافت و تاثیر آن در آزمون ۲ برابر شد.
 


ضرایب دروس مجموعه حقوق کارشناسی ارشد ۹۸

232233234تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق کارشناسی ارشد ۹۹

235


((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

 

                                                                                                                                
  گزارش خطاkhata1 
 

 

نظرات