دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

خدمت بزرگ دانشگاه آزاد برای تحصیل مادران

با توسعه و گسترش مجتمع مادران در واحدهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه خطیر مادری مانع رشد زنان کشورمان نخواهد شد.

109

خدمت بزرگ دانشگاه آزاد برای تحصیل مادران

((براساس باز نشر پرتال قدم یار)) به گزارش آنا، به‌صراحت می‌توان سال ۹۷ را سال قدم‌های استوار دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل‌شدن به بازوی علمی کشور دانست. چراکه سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی و فعالیت‌های انجام‌گرفته در آن نماد همت و تلاش انقلابی برای دست یافتن به قله‌های علم و ترقی است.

توجه به جایگاه مادران و نقش زن در خانواده و جامعه از نکاتی بود که در سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی در متن برنامه‌های خود قرار داد و ایجاد مجتمع مادران دانشگاه آزاد اسلامی اولین گام در این راستا به شمار می‌رود.

مجتمع ابوالفتوح رازی(مادران) در واحد شهرری دانشگاه آزاد اسلامی با هدف احترام به کانون خانواده، تکریم جایگاه رفیع مادران و ایجاد فرصت تحصیلات عالی برای مادران ایران اسلامی و حضور ایشان در صحنه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علمی و پژوهشی کشور و در راستای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور مورد تأیید مقام معظم رهبری، راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی شده است.

وجه بارز تمایز و تفاوت مجتمع مادران با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، صرفاً در ارائه خدمات مطلوب آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و ارائه تسهیلات ویژه همچون مهد کودک و خانه بازی کودک و ارائه دوره‌های عالی آموزشی و مهارتی به مادران گران‌قدر کشور است. مادرانی که به‌دلیل وظایف سنگین خانه‌داری و تربیت فرزندان نتوانسته‌اند تحصیلات خود را در سطح عالی ادامه دهند با بهره‌مندی از این فضا و بسترسازی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی، می‌توانند به تحصیل بپردازند.

وظیفه خطیر مادری مانع رشد زنان کشورمان نخواهد شد

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از الزامات و حرکت‌های رو به جلو در دانشگاه، ارزش نهادن به مقام مادری زنان است، گفت: برای ارزش مادری زنان بزرگ این مرز و بوم باید به اندازه ارزش حضور آنان در صحنه علم ارج بگذاریم.

وی افزود: به منظور حفظ ارزش مادران مقرر شد مجتمع مادران در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شود. مجتمعی که در آن علاوه بر کلاس های دانشگاهی، مهد کودک، نیازهای مشاوره‌ای وجود داشته باشد و وظیفه خطیر مادری مانع رشد زنان کشورمان نباشد و این نشان از ارزش دو چندان دانشگاه آزاد اسلامی برای مقام زن دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اولین مجتمع مادران در شهرری راه اندازی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تأسیس مجتمع مادران و الزامات آن در تمام استان‌ها پیگیری خواهد شد و از این به بعد در دانشگاه آزاد اسلامی مادر بودن مانع درس خواندن نیست.

مجتمع مادران دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارج نهادن به مقام رفیع مادران

رئیس مجتمع آموزشی ابوالفتوح رازی با اشاره به ویژگی‌های، مجتمع مادران تصریح کرد: ایجاد و راه‌اندازی مهد کودک و اتاق‌های بازی در مجتمع مادران واحد یادگار امام(ره)، باعث می‌شود مادران بدون دغدغه ذهنی از نگهداری فرزندان، در کلاس‌ها حضور یافته و در ساعات غیرآموزشی در کنار فرزندان خود باشند.

طهرانی ادامه داد: درحال حاضر مجتمع مادران واحد یادگار امام(ره) با ایجاد ۱۰ کد رشته‌ محل در مقاطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته رشته‌های، آموزش زبان انگلیسی، فقه و حقوق اسلامی، علوم تربیتی، حسابداری، روانشناسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، تربیت دبیر علوم ورزشی و ارتباط تصویری فعالیت خود را با پذیرش حدود ۲۰۰ دانشجو در نیم‌سال اول سال جاری شروع کرده است.

وی با اشاره به توسعه و افزایش رشته‌های مجتمع مادران افزود: برای رضایت حال و احترام به علایق و استعدادهای مادران، پیگیر اخذ مجوز و جذب دانشجو در رشته‌های مطالعات خانواده، مدیریت خانواده، اخلاق و تربیت اسلامی، مدیریت کسب و کار، کودکیاری، مدیریت فرهنگی، حقوق زن و خانواده و رشته‌های هنری اعم از عکاسی، طراحی صحنه، طراحی پارچه و هتلداری در دستور کار مجتمع ابوالفتوح رازی قرار گرفته است. شایان ذکر است که درصدی از برنامه درسی این رشته‌ها با ایجاد زیرساخت‌‌های لازم که در واحد یادگار امام شهرری وجود دارد می‌تواند به‌صورت مجازی ارائه شود که این خود یکی دیگر از تسهیلات فراهم شده برای مادران خواهد بود.

طهرانی با تأکید به مأموریت واحد یادگار امام(ره) مبنی بر راه‌اندازی مجتمع مادران در استان تهران، تصریح کرد: از بین تمام واحدهای استان تهران و حتی در میان دیگر استان‌ها واحد شهرری پیشتاز راه‌اندازی مجتمع مادران بوده است و با وجود تبعات انتقال ۵ هزار دانشجو از ساختمان کنونی مجتمع مادران به یک ساختمان دیگر، این حرکت فرصت خوبی برای ارائه خدمات و تسهیلات آموزشی به خواهران کشورمان و به‌ویژه ارج نهادن به مقام رفیع مادران به‌وجود آورده است و واحد شهرری از آن استقبال کرده است.

یقیناً سال ۹۸ فرصتی است که دانشگاه آزاد اسلامی با گسترش مجتمع‌های دانشگاهی مادران در استان‌ها گامی نوین در راستای حمایت از مادران و ترغیب آنان برای تکمیل تحصیلات خود بردارد.

نظرات