دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

مخالفت شتاب زده سازمان سنجش با تعویق آزمون ارشد

به رغم آنکه توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش از بررسی پیشنهاد ارائه شده در هفته آینده خبر داده بود، ساعاتی پیش مسئولان این سازمان از مخالفتشان با تعویق زمان برگزاری آزمون ارشد ۹۸ خبر دادند؛ مخالفتی که شتاب زده به نظر می‌رسد.

108

مخالفت شتاب‌زده سازمان سنجش با تعویق آزمون ارشد

((براساس باز نشر پرتال قدم یار)) به گزارش «تابناک»، طی روز‌های گذشته اخباری منتشر شد که حکایت از گردآوری طوماری توسط جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ برای تعویق زمان برگزاری این آزمون داشت. آزمونی که بر اساس برنامه قرار است در روز‌های پنجشنبه و جمعه، ۵ و ۶ اردیبهشت برگزار شود.

آن گونه که در خبر‌ها آمده بود، در این طومار از سازمان سنجش آموزش کشور تقاضا شده بود تا با توجه به حوادث پرشماری که اخیرا در کشورمان به وقوع پیوسته و هنوز هم ادامه دارد، زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتد. تقاضایی که روز گذشته مشخص شد به این سازمان واصل شده است.

آن گونه که دیروز حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش به رسانه‌ها خبر داد، بنا شده بود این تقاضا هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شده و در خصوص آن تصمیم گیری شود. اظهار نظری که نشان می‌داد تقاضای شماری از داوطلبان به اطلاع مسئولان سازمان سنجش رسیده و با واکنش مناسب ایشان، در دست بررسی نیز قرار گرفته است.

این در حالی است که ساعاتی پیش اطلاعیه‌ای توسط این سازمان منتشر شد که تاکید دارد آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ بی هیچ تغییری در همان زمان اعلام شده برگزار خواهد شد و قرار نیست به تعویق بیافتد. تصمیمی که دلیل آن «طولانی بودن فرایند اجرایی آزمون مذکور» و ضرورت به نتیجه رسیدن آن «تا اوایل شهریورماه» اعلام شده است.

تصمیمی که اگرچه مشخص نشده ماحصل برگزاری نشستی ویژه در این سازمان است یا تشخیص مسئولان امر، اما به وضوح ناهماهنگ با اظهار نظر روز گذشته مشاور عالی سازمان است که از بررسی تقاضای مطرح شده در هفته آتی خبر داده بود. موضوعی که نشان می‌دهد این تصمیم به قید فوریت اتخاذ شده و از این رو، ممکن است ملاحظات ویژه در خصوص آن مد نظر قرار نگرفته باشد.

درباره ملاحظاتی از جنس سیلاب و وارد آمدن خسارات فراوان به بسیاری از هموطنانمان در پهنه وسیعی از کشورمان سخن می‌گوییم که بی شک مانع از آمادگی کامل داوطلبان اهل این مناطق برای آزمون مهم و سرنوشت ساز کارشناسی ارشد شده است و حتی فراتر از این آزمون، جا دارد در خصوص کنکور سراسری نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

تغییر و تحولاتی که ناشی از حوادث قهریه و طبیعی است و هر گونه تلاشی برای بی اثر کردن آن در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان ضروری به نظر می‌رسد، اما مسئولان سازمان سنجش ترجیح داده اند آن را در نطفه خفه کرده و پیش از آنکه موعد بررسی ش. فرا برسد و نظرات کارشناسی در خصوص آن دریافت گردد و مورد توجه قرار گیرد، با صدور اطلاعیه‌ای آب پاکی را روی دست همگان بریزند.

این در حالی است که اگر بپذیریم شرایط حال حاضر بسیاری از نقاط کشورمان نامساعد و بحرانی است، ضرورت دارد برای رفع بحران در همه عرصه‌ها تلاشی فراتر از شرایط عادی به کار بسته شود و از این رو، شاید ممکن باشد با شدت بخشیدن به فرایند‌هایی که در سازمان سنجش برای حصول نتیجه آزمون‌های مختلف صورت می‌گیرد، تعویق آزمون‌ها را برنامه‌ریزی و اجرا کرد؛ اقدامی فوق العاده برای مهار آثار نامطلوب حوادث اخیر در تعیین سرنوشت متقاضیان ورود به دانشگاه و مقطع کارشناسی ارشد که ظاهرا سازمان سنجش علاقمند به انجام آن نیست!

نظرات