پنجشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی (سراسری _ مهرماه سال ۱۳۹۸)

اسامی ۲۸۱ رشته بدون کنکور ۹۸ اعلام شد

بالاخره وعده سازمان سنجش عملی شد؛ وعده‌ای که پیشتر گفته‌شده بود نیمه بهمن‌ماه محقق خواهد شد و دیروز اعلام شد که تا شب تحقق خواهد یافت، اما امروز صبح عملیاتی شد!
انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای مهرماه ۹۸، بالاخره فهرست رشته‌/محل‌هایی که پذیرش در آن‌ها کنکوری نیست مشخص شد.
انتشار این دفترچه ازاین‌رو حائز اهمیت است که می‌دانیم بر اساس قانون جدید، سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به دو صورت آزمونی و سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و با انتشار این دفترچه، تازه مشخص‌شده که پذیرش در کدام رشته‌ها بر اساس سوابق تحصیلی است و کدام رشته‌ها در آزمون تعیین تکلیف خواهند شد.
آن‌گونه که در این دفترچه آمده، ۲۸۱ رشته/محل بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو خواهند گرفت و مجموع ظرفیت پذیرش در آن‌ها ۵۵۰ هزار نفر است، با این ملاحظه که رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در داخل این مجموعه رشته قرار ندارند و قرار است در دفترچه دیگری در خصوص آن‌ها اطلاع‌رسانی صورت گیرد.
گفتنی است داوطلبان از ۲۰ اسفندماه ۹۷ تا ۶ شهریورماه ۹۸ فرصت دارند برای پذیرش بدون کنکور ثبت‌نام نموده و به‌مانند قدیم، ۱۰۰ رشته/محل موردعلاقه خود را بر اساس اولویت انتخاب نمایند. ثبت نامی که البته مانعی برای ثبت‌نام ایشان در کنکور ۹۸ نخواهد بود.