یکشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی (سراسری - مهرماه سال ۱۳۹۸)

اسامی ۲۸۱ رشته بدون کنکور ۹۸ اعلام شد

بالاخره وعده سازمان سنجش عملی شد؛ وعده‌ای که پیشتر گفته شده بود نیمه بهمن ماه محقق خواهد شد و دیروز اعلام شد که تا شب تحقق خواهد یافت، اما امروز صبح عملیاتی شد!

انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه ۹۸، بالاخره فهرست رشته‌/محل‌هایی که پذیرش در آن‌ها کنکوری نیست مشخص شد.
انتشار این دفترچه از این رو حائز اهمیت است که می‌دانیم بر اساس قانون جدید، سنجش و پذیرش پذیرش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به دو صورت آزمونی و سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و با انتشار این دفترچه، تازه مشخص شده که پذیرش در کدام رشته‌ها بر اساس سوابق تحصیلی است و کدام رشته‌ها در آزمون تعیین تکلیف خواهند شد.
آن گونه که در این دفترچه آمده، ۲۸۱ رشته/محل بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو خواهند گرفت و مجموع ظرفیت پذیرش در آن‌ها ۵۵۰ هزار نفر است، با این ملاحظه که رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در داخل این مجموعه رشته قرار ندارند و قرار است در دفترچه دیگری در خصوص آن‌ها اطلاع رسانی صورت گیرد.
گفتنی است داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه ۹۷ تا ۶ شهریور ماه ۹۸ فرصت دارند برای پذیرش بدون کنکور ثبت نام نموده و به مانند قدیم، ۱۰۰ رشته/محل مورد علاقه خود را بر اساس اولویت انتخاب نمایند. ثبت نامی که البته مانعی برای ثبت نام ایشان در کنکور ۹۸ نخواهد بود.