سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ورود به حساب

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

K2_THE_LATEST

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت های ناشی از آن

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

ghaza

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن

رشته داروسازی و سم‌شناسی آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سال‌های 71، 73، 75، 77، 80، 81، 84 و 90 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن

رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن جزو گروه تخصصی امور پزشکی، دارویی و غذایی قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
یکی از پرمصرف‌ترین کالای مصرفی که روزانه مورد مصرف قرار می‌گیرد، مواد غذایی می‌باشد.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن

• بررسی و ارزیابی فرآیندهای تهیه مواد غذایی
• تشخیص و ارزیابی شیر و فرآورده‌های آن
• تشخیص و ارزیابی فرآورده‌های گوشتی
• بررسی و ارزیابی انواع ماکارونی
• تشخیص و ارزیابی روغن‌ها، چربی‌ها، چاشنی‌ها ادویه‌ها و افزودنی‌ها
• تشخیص و ارزیابی فرآورده‌های سبزی‌ها، میوه‌ها و آشامیدنی‌ها
• تشخیص و ارزیابی فرآورده‌های غلات، حبوبات و خشکبار
• تشخیص و ارزیابی شیرین‌کننده‌ها و فرآورده‌های قنادی

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته موردتقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته مواد غذایی و مسمومیت‌های ناشی از آن

داشتن مدرک معتبر رشته‌های صنایع غذایی، مهندسی شیمی، تغذیه، کشاورز با گرایش تغذیه، دکتری داروسازی (با گرایش مواد غذایی و سم‌شناسی)، دکتری دامپزشکی (با گرایش بهداشت مواد غذایی)، علوم تغذیه، تکنولوژی صنایع غذایی و همچنین علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم شناسی

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

daro

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی

رشته داروسازی و سم‌شناسی آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سال‌های 72، 75، 77، 78، 80 و 84 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته داروسازی و سم‌شناسی به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی

رشته داروسازی و سم‌شناسی جزو گروه تخصصی امور پزشکی، دارویی و غذایی قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
امروزه تنوع اقلام دارویی، آرایشی، بهداشتی و فرآورده‌های بیولوژیک روبه افزایش است و گستره توزیع و اثرگذاری این فرآورده‌ها به وسعت کل کشور می‌باشد.
بعضی از افراد حاضر هستند تا با به خطر انداختن جان و سلامت مردم، به کسب درآمد و منافع شخصی خود دست پیدا کنند. پرونده‌های قضایی بسیاری در حوزه سلامت و بهداشت در محاکم قضایی در جریان می‌باشد. به نحو چشم‌گیری در طی دهه‌های گذشته ورود سموم دفع آفات نباتی به نحو چشم‌گیری افزایش یافته است.
ایجاد و پخش داروهایی اعتیادآور و وفور آن در سطح جامعه مشکلات زیادی برای مصرف‌کنندگان این داروها به وجود آورده است. هچنین رسیدگی به امور فنی داروخانه‌ها، تعیین میزان ارزش حق امتیاز داروخانه و مواردی از این قبیل نیز جزو صلاحیت این رشته می‌باشد.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی

•  بررسی و ارزیابی اقلام دارویی و آرایشی و بهداشتی
•  بررسی و ارزیابی فرآورده‌های بیولوژیک
•  بررسی و ارزیابی مواد اولیه فرآورده‌های دارویی بهداشتی و آرایشی
•  بررسی و اظهارنظر در مورد مواد اعتیادآور و تشخیص مسمومیت‌های دارویی
•  تشخیص سموم و دفع آفات و بیماری‌های گیاهی و برآورد خسارات ناشی از مصرف سموم کشاورزی در مزارع و باغات
•  تعیین حق الامتیاز و پروانه داروخانه‌ها
•  رسیدگی به امور فنی و تخصصی داروخانه‌ها

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام
8. داشتن حـداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسـی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم‌شناسی

داشتن مدرک معتبر دکترای داروسازی یا فارماکولوژی (داروشناسی) با داشتن حداقل 5 سال سابقه تجربی بعد از اخذ مدرک تحصیلی و همچنین شرکت کنندگان در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته داروسازی و سم‌شناسی ، علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم‌یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

pez

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سال‌های 80 و 84 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته مهندسی پزشکی به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم‌یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی جزو گروه تخصصی صنعت و فن منقول قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
در چند دهه‌ی اخیر رشته پزشکی با کمک فناوری‌های نوین، تجهیزات بروز و تخصصی شدن علوم پیشرفت فراوانی داشته است.
مسئولیت استفاده‌کنندگان از این کالاها و تجهیزات پزشکی به دلیل تنوع در تولید تجهیزات که امروزه از برندها و کشورهای زیادی صادر می‌شوند، بسیار زیاد است. لوازم و دستگاه‌های آزمایشگاهی، تجهیزات مرتبط با اتاق عمل، دستگاه‌های رادیولوژی، اشعه ایکس، امواج اولتراسونیک و یا مغناطیسی و ... از جمله مواردی هستند که ثمره رشد و توسعه علم مهندسی پزشکی می‌باشند.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

•  تعیین اجاره‌بها و اجرت‌المثل حق الامتیاز تجهیزات و لوازم پزشکی مرتبط با تخصص و صلاحیت‌های فوق
•  رسیدگی به اختلاف فی‌مابین پیمانکاران و مشاوران و کارفرمایان در امور تخصصی مربوط
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم اتاق عمل
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم پزشکی (بهداشتی و درمانی) عمومی و یا مربوط به برخی از تخصص‌ها (طبق شرح صلاحیت‌ها)
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم تصویربرداری از داخل بدن با اعمال انرژی مانند اشعه ایکس، امواج اولتراسوند و یا میدان مغناطیسی
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم تصویربرداری مستقیم (بدون استفاده از انرژی خارجی مانند اشعه ایکس و میدان مغناطیسی) از اندام‌ها
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم دندانپزشکی
•  رسیدگی و ارزیابی تجهیزات و لوازم پزشکی، بهداشتی و درمانی عمومی و یا مربوط به برخی از تخصص‌ها (طبق شرح صلاحیت‌ها)
•  رسیدگی و ارزیابی سیستم‌های تخصصی سخت‌افزاری در امور ویژه (با ذکر نام)

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته موردتقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام
8. داشتن حـداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسـی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته مهندسی پزشکی

داشتن مدرک معتبر از رشته‌های مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک و همچنین شرکت کنندگان در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته مهندسی پزشکی، علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

اختتامیه 37 امین جشنواره فیلم فجر و اعلام اسامی برندگان

((براساس باز نشر پرتال قدم یار))به گزارش  سایت نمناک سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به ایستگاه پایانی رسید و دقایقی قبل آیین اختتامیه جشنواره فجر 37 با اجرای محمدرضا شهیدی فر در برج میلاد تهران آغاز شد. طبق ساعت اعلام شده مراسم اختتامیه جشنواره فجر37 راس ساعت 18:30 به دبیری ابراهیم داروغه زاده در برج میلاد آغاز شد .

اختتامیه جشنواره فجر37 و اعلام اسامی برندگان

بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، مجری این برنامه ضمن اعلام تسلیت به علی نصیریان به مناسبت درگذشت همسرش به او و جمشید مشایخی پیشکسوتان عرصه هنر خیرمقدم گفت.

19

بعد از سخنرانی ابراهیم داروغه زاده آیین اختتامیه جشنواره فجر37 با حضور هیئت داوران آغاز شد.
اعلام اسامی برندگان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

20

آغاز آیین اختتامیه جشنواره فجر 37

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه اهدا شد به :بچه خور به کارگردانی محمد کارت

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه مستند اهدا شد به :بهارستان خانه ملت به کارگردانی بابک بهداد

سیمرغ بلورین بهترین فیلم سینمایی در بخش نگاه نو اهدا شد به :فیلم سینمایی مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده

نکته قابل توجه درباره سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش نگاه نو این بود که همایون غنی زاده از دریافت جایزه اش سرباز زد و یک بازیگر افغان به جای او روی سن مراسم اختتامیه حاضر شد.

در این بخش از برنامه مجری مراسم اختتامیه اسامی آزادگانی که فیلم 23 نفر براساس زندگی آنها ساخته شده بود اعلام شد و بازیگرانی که نقش آنها را بازی کرده بودند روی سن حاضر شدند و گوهر خیراندیش با پایی شکسته برای تقدیر از آنها روی صحنه آمد و درباره این فیلم سینمایی صحبت کرد.

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی اهدا شد به : ایمان کریمیان برای فیلم ماجرای نیمروز رد خون

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری اهدا شد به : جواد مطوری برای فیلم مسخره باز

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس اهدا شد به : محمدرضا شجاعی برای فیلم ماجرای نیمروز رد خون

سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی اهدا شد به : ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه اهدا شد به : کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری اهدا شد به : ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری اهدا شد به : مهرشاد ملکوتی برای فیلم ماجرای نیمروز رد خون

سیمرغ بلورین بهترین تدوین اهدا شد به : بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن اهدا شد به : امین هنرمند برای فیلم قصر شیرین

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری اهدا شد به : حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهدا شد به : فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

21

علی نصیریان
علی نصیریان برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره 37

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اهدا شد به : علی نصیریان برای فیلم مسخره باز

سیمرغ بلورین بهترین فیلم پویا نمایی اهدا شد به : آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر

سیمرغ بلورین بهترین فیلم هنر و تجربه اهدا شد به : فیلم مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده

22

الناز شاکردوست
الناز شاکردوست برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره 37

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا شد به : الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد اهدا شد به : هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر فیلمنامه اهدا شد به : محسن قرایی و محمد داوودی برای فیلم سینمایی قصر شیرین

سیمرغ بلورین بهترین جایزه ویژه هیات داوران اهدا شد به : نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اهدا شد به : نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اهدا شد به : فیلم شبی که ماه کامل شد به تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اهدا شد به : فیلم متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

khada

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری

رشته لوازم خانگی و اداری آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سال‌های 75، 77، 80، 81، 84 و 90 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است. همچنین این رشته در سال‌های 83 و 85 توسط مرکز امور مشاوران قوه قضائیه برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته لوازم خانگی و اداری به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری

رشته لوازم خانگی و اداری جزو گروه تخصصی اموال منقول قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
امروزه لوازم خانگی و اداری با زندگی و محیط کار افراد آمیخته شده است. این لوازم برای کیفیت بخشیدن به زندگی و محیط کار افراد هر روزه در حال پیشرفت و بهتر شدن می‌باشند، تا بتوانند نیازهای آن‌ها را در این خصوص رفع نمایند.
کارشناسان این رشته با داشتن صلاحیت مربوط به هریک از بخشهایی که اظهارنظر کارشناسی می نماید، لازم است با جدیدترین مارک‌های لوازم خانگی، سیستم و تکنولوژی بکار رفته در آن‌ها، عمر مفید و همچنین فرآیند و نحوه ارزش گذاری و ارزیابی لوازم خانگی و اداری آشنایی و تسلط داشته باشند.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری

• ارزیابی لوازم اداری
• ارزیابی لوازم‌خانگی
• تحریر ترکه و تقسیم سهم‌الارث لوازم‌خانگی و اداری
• تعیین اجرت‌المثل جهیزیه
• تعیین اجرت‌المثل لوازم‌خانگی و اداری
• تعیین میزان خسارت در لوازم‌خانگی و اداری

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم‌خانگی و اداری

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته موردتقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام،
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

شرکت کنندگان در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته ساعت و جواهرات، علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 15 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

بهترین فناوری های امسال کدامند؟ + تصاویر

((براساس باز نشر پرتال قدم یار))به گزارش سایت خبری تابناک جوان، نمایشگاه CES 2019 به پایان رسید و مانند هر سال شاهد معرفی محصولات جدید، متنوع و شگفت انگیز بودیم که در این گزارش به برترین محصولات معرفی شده می‌پردازیم.
در هفته جاری شاهد برگزاری نمایشگاه CES در آمریکا بودیم. هرساله در طول این نمایشگاه تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک حوزه فناوری جمع می‌شوند تا محصولات جدید خود را به نمایش بگذارند، به همین دلیل است که به CES لقب بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری سال را داده اند. نمایشگاه CES برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ برگزار شد و حالا سابقه آن به بیش از ۵۰ سال می‌رسد. CES مخفف "Consumer Electronics Show" به معنای نمایشگاه الکترونیک مشتری محور است، این به آن معنا است که در این نمایشگاه، خبری از تجهیزات زیرساختی و سازمانی نیست، تمام شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند، از تولیدات مشتری محور خود که مناسب زندگی روزمره انسان‌ها است پرده برداری می‌کنند. همین موضوع جذابیت نمایشگاه را افزایش می‌دهد.

بهترین فناوری های امسال کدامند؟ + تصاویر

3 امسال نیز مانند سال‌های گذشته تمام برند‌های بزرگ فناوری در این نمایشگاه حاضر بودند و از محصولات و فناوری‌های جدید خود رونمایی کردند. ما قصد داریم در دو گزارش بهترین محصول معرفی شده در ۱۴ دسته بندی مختلف را معرفی کنیم، با قسمت دوم گزارش با ما همراه باشید. همچنین میتوانید از طریق لینک زیر به گزارش اول دسترسی داشته باشید.
4

بهترین فناوری و محصول تلفن هوشمند معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

Mophie Juice Pack Access

شرکت‌های مختلف به طور معمول در نمایشگاه CES از تلفن‌های هوشمند خود رونمایی نمی‌کنند، اما محصولات جانبی تلفن همراه در این نمایشگاه زیاد به چشم می‌خورد. شرکت Mophie به تازگی یک محصولی را معرفی کرده که مانند یک پاوربانک عمل می‌کند. Juice Pack Access یک دستگاه شارژ بی‌سیم است که برای مدل‌های مختلف آیفون ساخته شده است. کاربران آیفون با این وسیله سرانجام می‌توانند به طور همزمان هم تلفن خود را شارژ کنند و هم با استفاده از سیم Lightning از هدفون یا هر وسیله دیگری که به این سیم نیاز دارد متصل شوند. Mophie با محصول جدید خود مشکل خیلی از کاربران آیفون را حل کرده و باید دید در بازار به محصولی پر طرفدار تبدیل می‌شود یا خیر؟
5

برترین تلویزیون معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

ال‌جی OLED TV R

رویای تلویزیون OLED قابل انعطاف سرانجام به حقیقت پیوست. شرکت ال‌جی با تولید تلویزیون OLED TV R قدم بزرگی در این صنعت برداشته و یکی از درخشان‌ترین محصولات CES را به نمایش گذاشت. صفحه ۶۵ اینچی این تلویزیون با وجود قابل انعطاف بودن کیفیتی همچون دیگر تلویزیون‌های OLED جدید ال‌جی را دارد که شامل رنگ‌های زنده و رنگ مشکی عمیق است. این محصول از 4K و HDMI 2.1 نیز پشتیبانی می‌کند. اطلاعات کامل در مورد این محصور در لینک خبر زیر قابل مشاهده است.
6

بهترین محصول گیمینگ معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

Alienware Area-51m

هر چند اولین لپ‌تاپ تولیدی شرکت Alienware به سخت افزار بسیار قدرتمندی مجهز است، اما نکته منحصر به فرد در مورد این لپ‌تاپ این است که خریدار در هر زمانی می‌تواند اجزای آن مانند حافظه رم، پردازنده، کارت گرافیک و حافظه داخلی را تعویض کند یا ارتقاء ببخشد. در واقع سخت افزار این لپ‌تاپ مانند یک رایانه شخصی قابل تغییر است. طراحی چنین سیستم انعطاف پذیری یک ایده جدید و فوق‌العاده است و کمک می‌کند تا متناسب با گذر زمان دستگاه خود را به روز کنید و مجبور به خرید یک لپ‌تاپ جدید نشوید. Area-51m جدا از طراحی فنی و قابل انعطاف، ظاهری بسیار جذاب و درخور یک لپ‌تاپ گیمینگ دارد که خریداران را عاشق خود می‌کند.
7

برترین محصول غیر منتظره معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

Impossible Burger 2.0

لپ‌تاپ‌ها، گجت‌های هوشمند و تلویزیون‌ها هر ساله پای ثابت نمایشگاه CES هستند و هرگز از شنیدن نام چنین محصولاتی در این نمایشگاه تعجب نخواهیم کرد. اما زمانی که یک شرگت برگر ساز با یک دستورالعمل جدید وارد نمایشگاه می‌شود، همه با محصولی غیر منتظره رو به رو خواهند شد. Impossible Burger 2.0 از برنج گیاهی و بدون گوشت تهیه شده، اما مزه آن بیش از پیش به گوشت نزدیک است و می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای برگر‌های گوشتی شود. این محصول می‌تواند مردم را از مضرات مصرف زیاد گوشت حفظ کند و این اتفاقی غیرمنتظره است.
8

برترین فناوری ورزشی معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

JAXJOX Smart Kettlebell

فناوری‌های ورزشی در چند سال اخیر به جای آن که به خود وسایل ورزشی متمرکز شود به سمت گجت‌های سلامت و خدمات اشتراکی سوق پیدا کرده است. اما شرکت JAXJOX محصول جدیدی را در نمایشگاه امسال معرفی کرد که به خود روح ورزش بازمی‌گردد. کتل‌بل‌ها از محبوب‌ترین وزنه‌های ورزشی هستند که تمام بدن را درگیر می‌کنند و در باشگاه‌های بدنسازی بسیار پر کاربرد هستند. JAXJOX یک کتل‌بل هوشمند طراحی کرده که وزن آن به صورت دیجیتالی تغییر می‌کند. این یک فناوری واقعا ویژه است که ورزشکاران را از شر کتل‌بل‌ها با وزن‌های مختلف رها می‌کند. این محصول هنوز کمی خام است، اما JAXJOX قول داده تا مدل‌های مختلف آن را به زودی تجاری کند.
9

برترین رایانه یا تبلت معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

Dell XPS 13

چگونه می‌توان یک لپ‌تاپ عالی را به یک محصول فوق‌العاده تبدیل کرد؟ شرکت دل با طرح جدید لپ‌تاپ XPS 13 مشکلات قبلی این مدل را رفع کرده و حالا این لپ‌تاپ یک محصول بی نقص است. صفحه نمایش این لپ‌تاپ به 4K Dolby Vision HDR مجهز شده، وب‌کم به بالای صفحه انتقال پیدا کرده و حاشیه صفحه حتی از قبل نیز باریک‌تر شده است. XPS 13 حالا یک از بهترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی بازار است که بسیار سریع، کاربردی و جذاب است و یکی از بهترین صفحه نمایش‌های موجود در بازار را نیز دارد.10

برترین ربات معرفی شده در نمایشگاه CES 2019

Samsung Bot Care

ربات‌های خانگی محصولات فراگیری نیستند، اما به آرامی جایگاه خود را در خانواده‌ها باز می‌کنند. Bot Care جدید سامسونگ یک از آن محصولاتی است که کاربرد‌ها فراوانی دارد و شاید به همه‌گیر شدن ربات‌ها کمک کند. این ربات وضعیت خواب و حیاتی شما را آنالیز می‌کند و در مواقعی که زمین می‌خورید یا به کمک نیاز دارید با ایجاد آژیر یا تماس با مراکز آورژانسی به کمک شما می‌آید. این ربات با امکانات تفریحی خود می‌تواند کودکان شما را سرگرم کند و شما را به برنامه‌های روزانه خود آگاه سازد.
11

برترین فناوری نمایشگاه CES 2019

Impossible Burger 2.0

شاید کمی عجیب به نظر برسد که برترین محصول بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری سال در واقع یک غذا باشد، اما Impossible Burger به دلیل ایده جدید و تاثیر گذاری که در سلامت انسان و حتی آینده کره خاکی دارد به عنوان بهترین محصول این نمایشگاه انتخاب می‌شود. مصرف فست فود‌ها، گوشت قرمز و غذا‌های ناسالم در جهان رو به افزایش است و به طبع بیماری‌هایی نظیر اضافه وزن، فشار خون، کلسترول بالا و مواردی از این دست نیز در جهان رشد چشمگیری داشته است. یک همبرگر گیاهی می‌تواند به اصلاح رژیم غذای انسان‌ها کمک کند و البته فراموش نکنیم که مهم‌ترین عامل موفقیت Impossible Burger طعم آن است که بسیار به طعم اصلی گوشت نزدیک است و شاید حتی از آن بهتر هم باشد.

گزارش از عبدالله مطیع/خبرنگاران جوان

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

زمان آغاز ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد 98

((براساس باز نشر پرتال قدم یار))به گزارش گروه اجتماعی برنا، ثبت‌نام مجدد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود.
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند.

60به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد.
توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار داشت: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

چه نمایش هایی با چه چهره هایی در سی و هفتمین تئاتر فجر روی صحنه می رود؟

((براساس باز نشر پرتال قدم یار))به گزارش سایت خبری تابناک در این دوره، شاهد حضور چهره‌هایی چون پیام دهکردی در «ابلوموف»، معتمدآریا و آذرنگ در «خنکای ختم خاطره»، پگاه آهنگرانی در «دستورالعمل‌های پرواز...»، حسین پاکدل و مارال فرجاد در «وقتی خروس غلط می‌خواند»، آتیلا پسیانی، ‎نگار جواهریان، پناهی‌ها در «نام‌بُرده»، رضا بهبودی در «خرده نان»، مسعود کرامتی و احمد ساعتچیان در «شازده کوچولو» و رویا تیموریان و مائده طهماسبی در «خانه برناردا آلبا» هستیم.

سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با اجرای مجموعه گسترده‌ای از نمایش‌ها از امروز آغاز شد؛ رویدادی که محل رقابت اهالی تئاتر برای نمایش توانایی‌هایشان روی صحنه و در مقابل دیدگان گروه وسیعی از تماشاگران است؛ اما این مجموعه تئاتر و رویدادهای جانبی به چه شکل برگزار می‌شود؟
سی و هفتمین دوره جشنواره تئاتر فجر، مهم‌ترین رویداد تئاتر کشور با حضور گسترده و میزبانی سالن ها و محیط های تئاتری در شهر تهران، فعالیت خود را از امروز دوشنبه 22 بهمن آغاز کرد. در این دوره از جشنواره، بخش‌های تئاتر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صحنه‌‌‌ای، تئاتر خیابانی و دیگر گونه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اجرایی، تئاتر ملل، فجر استانی، چهل‌سالگی انقلاب ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی، مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر، مسابقه و نمایشگاه پوستر تئاتر، کارگاه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی آموزشی و نشست‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تخصصی، همایش برگزیدگان جشنواره‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تئاتر استانی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و به‌ علاوه‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فجر برگزار می‌شود.

14

در جشنواره‌ سی و هفتم در کنار بازیگران جوان و خوش‌آتیه‌ای که شاید هنوز چندان برای علاقه‌مندان به تئاتر شناخته  نباشد، زنان و مردان هنرمندی در عرصه بازیگری نیز حضور دارند که نامشان و آن‌چه بر روی صحنه می‌سازند نه تنها اهالی تئاتر که عامه مردم را نیز به سالن می‌کشاند.
بنابراین، جشنواره سی و هفتم در بخش «مسابقه بین‌الملل» شاهد حضور چهره‌هایی چون پیام دهکردی در نمایش «ابلوموف»، فاطمه معتمدآریا، حمیدرضا آذرنگ و علی سلیمانی در نمایش «خنکای ختم خاطره»، پگاه آهنگرانی در نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان»، حسین پاکدل و مارال فرجاد در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» و آتیلا پسیانی، ‎نگار جواهریان، ‎پانته‌آ پناهی‌ها در نمایش «نام‌بُرده» است. پسیانی همچنین در این بخش با نمایش «طناب» روی صحنه می‌رود، نمایشی که رامین ناصرنصیر و علی شادمان نیز در آن حضور دارند.
در بخش «مسابقه ایران دو» سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر نیز به نام‌هایی چون رضا بهبودی در «خرده نان»، مسعود کرامتی، بهناز جعفری و احمد ساعتچیان در «شازده کوچولو» و هومن حاجی‌عبداللهی در «تناسخ، سه تا سی و پنج تومن» برمی‌خوریم. در بخش مهمان نیز نام سه زن؛ رویا تیموریان، مریم سعادت و مائده طهماسبی است که در نمایش «خانه برناردا آلبا» اثر علی رفیعی جلب توجه می‌کند.
در میان نمایش‌هایی که به مناسبت «چهل سالگی انقلاب اسلامی» روی صحنه می‌روند، هم می‌توان از بازیگرانی چون فریبا کوثری، میترا حجار و سام قریبیان در نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی هادی مرزبان و میر طاهر مظلومی در یک نمایش رادیویی نام برد.
15در این دوره از جشنواره سالن های اصلی، چهارسو، سایه و قشقایی مجموعه تئاتر شهر، تالار وحدت، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تالار حافظ، تالار فردوسی، سالن های استاد سمندریان و دکتر ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر، تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران، تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر، تماشاخانه سرو، تماشاخانه های مهر و ماه حوزه هنری و سالن تئاتر مجموعه برج آزادی میزبانی آثار بخش صحنه ای را بر عهده دارند.
همچنین تماشاخانه های خصوصی مکتب تهران، تئاتر مستقل، دا، سه نقطه، عمارت نوفل لوشاتو، ایران تماشا، دیوار چهارم، شانو، همای سعادت و مان پذیرای آثار بخش به علاوه فجر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز میزبان گروه های نمایشی هستند.
پلاتوی شماره یک مجموعه تئاتر شهر، خانه هنر پیچازی، پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، کارگاه دکور تالار وحدت، پلتفورم عمارت روبرو، آمفی تئاتر NGO های شورای شهر تهران، پردیس تئاتر تهران، فرهنگسرای ولا، کافه تریای سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، پلاتو نول و باغ موزه قصر نیز میزبان آثاری هستند که در بخش دیگرگونه های اجرایی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر به صحنه می‌روند.
همچنین آثار بخش خیابانی و سه نمایش از بخش دیگرگونه‌های اجرایی این دوره از جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در فضاهای بیرونی مجموعه تئاتر شهر و خانه هنرمندان ایران و ایوان انتظار ایستگاه متروی میدان ولیعصر (عج) اجرا می شوند. جدول‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است. برای دیدن جدول‌ها در ابعاد بزرگ روی هر تصویر کلیک کنید.

16

 

17

 

18

 

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته فرش

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

farsh

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش

در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته فرش به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش

رشته فرش جزو گروه تخصصی اموال منقول قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.

عوامل تعیین کننده ارزش و قیمت‌گذاری فرش دستباف

• بافت فرش محل و منطقه‌ای خاص
محل یا منطقه‌ای که فرش در آنجا بافته شده است، یکی از عوامل مهم در تعیین ارزش و قیمت‌گذاری فرش دست بافت می‌باشد.
• رج شمار فرش
ازجمله عوامل مهمی که قیمت و ارزش یک فرش را مشخص می‌کند رج شمار یا تراکم فرش دستباف می‌باشد.
• نوع چله، پشم و ابریشم
در بافت فرش از ابریشم باکیفیت و درجه‌بندی مختلف استفاده می‌شود. برای تعیین‌گذاری قیمت فرش، نوع چله بکار برده شده و میزان درصد ابریشم و پشم استفاده شده در آن بسیار موثر می‌باشد.
• نوع طراحی فرش و طرح آن
در طراحی فرش طرح‌های خاص به طرح‌های معمولی برتری دارند. و این طرح‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند.
• پرکاری و سادگی
ارزش‌گذاری فرش بسته به خلوت بودن یا شلوغ بودن آن نیز می‌باشد. طرح‌های شلوغ دارای ارزش بیشتری می‌باشند.
• کیفیت مواد استفاده شده
استفاده از مواد با کیفیت به کار برده شده در فرش بسته به طبیعی یا مصنوعی بودن آن حائز اهمیت است و دارای ارزش بسیاری می‌باشد.
• نوع رنگرزی خامه
نوع رنگرزی خامه از جهت طبیعی و شیمیایی بودن نوع رنگ نیز دارای اهمیت و ارزش است.
• ابعاد قالی
سایز قالی در تعیین ارزش‌گذاری و قیمت گذاشتن آن بسیار موثر می‌باشد.
• هارمونی و تناسب رنگ‌ها در متن و حاشیه
استفاده از رنگ‌های جذاب و حاشیه‌ی مناسب در فرش‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
• بازارپسندی یک طرح
طرح زده شده در بازار مخاطب خود را داشته باشد.
• عدم عیوب و سالم بودن در ابعاد و مواد استفاده شده
نبود عیب در یک کار و تمیز و سالم بودن آن و استفاده کردن مواد با کیفیت بسیار مهم می‌باشد.

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی.
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام،
8. داشـتن حـداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسـی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته فرش

شرکت کنندگان در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته فرش، علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 15 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

saja

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

رشته ساعت و جواهرات آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سال‌های 71، 77، 78 و 84 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشته‌ها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شده. اما در سال‌های اخیر تمامی آزمون‌های کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته ساعت و جواهرات به صورت تستی برگزار می‌گردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری

برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری به طور معمول منابع مشخصی ارائه نمی‌گردد. مرور کردن سوالات سال‌های قبل آزمون کارشناس رسمی دادگستری، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون می‌باشد.
مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

رشته ساعت و جواهرات جزو گروه تخصصی اموال منقول قرار دارد و در جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری بسیار با اهمیت می‌باشد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
منظور از ساعت در این رشته، ساعت‌های می‌باشد که مانند جواهرات با ارزش و دارای ارزش عتیقه هستند. ارزش برخی از ساعت‌ها به چند صد هزار دلار می‌رسد. کار کارشناسی این رشته نیز ارزش‌گذاری و بررسی موضوع اصالت ساعت و جواهرات می‌باشد. زمانی که اختلافاتی بین فروشندگان طلا و ارائه‌دهندگان طلا در بازار رخ می‌دهد، ارزش جنس خریداری شده توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرآلات تعیین می‌گردد و این مشکل حل می‌شود.
زمانی که سرقی انجام می‌شود و اموال مسروقه نیاز به شناسایی و تطبیق اموال دارد، کشف و پیدا کردن این امر درحضور کارشناسان رسمی این رشته اتفاق می‌افتد. به خاطر اینکه جواهرات به دلیل ارزش آن‌ها جابجا می‌شوند و با اشیایی که ظاهر قیمتی دارند یا شبیه جواهرات هستند جابجا می‌شوند، تشخیص اصالت این جواهرات در زمان سرقت نیز برای محاکم بر عهده کارشناسان این رشته است.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

• شناخت و ارزیابی انواع جواهرات قدیمی و قطعات هنری و ساعت‌های طلا و جواهرنشان
• شناخت و ارزیابی انواع جواهرات گران‌بها
• شناخت و ارزیابی انواع جواهرات معمولی
• شناخت و ارزیابی انواع ساعت‌های گران‌بهای غیر طلا
• شناخت و ارزیابی انواع ساعت‌های معمولی غیر طلا
• شناخت و ارزیابی انواع نقره جدید و یا قدیم و کارهای هنری
• شناخت و ارزیابی طلای بدون نگین و شمش و آب‌شده
• شناخت و ارزیابی ظروف و زیورآلات نقره و نقره خام

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته موردتقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام،
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات

شرکت کنندگان در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته ساعت و جواهرات، علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 15 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

صفحه1 از92